Vitajte

na stránkach občianskeho združenia Kremnické vrchy pre život

Video

19 január, 2016

Chceme žiť v štáte, ktorý pomáha regiónom rozvíjať ich potenciál a myslí na ľudí, ktorí v nich žijú a nie na zisky schránkových firiem. Žiarsky okres je dlhodobo ťažko skúšaný hrozbou povrchovej ťažby zlata ( v Kremnici) a neustálym rozširovaním ťažby bentonitu ( v kremnických vrchoch), dve občianske združenia Kremnica nad zlato a Kremnické vrchy pre život sa zasadzujú za ochranu krajiny , verejného záujmu, majetku obyvateľstva. Je smutné, že štátne inštitúcie v tomto boji pracujú v prospech súkromných spoločností a nie verejnosti a tejto krajiny. ( záznam z 14.1. 2016 , talkshow v ZH s Radom Procházkom, Luboš Kurthy vedúci pracovnej skupiny Ochrana krajiny a prírodných zdrojov)

29. november 2015

15. október 2015

Ideová konferencia ALFA | Ľ. Kürthy: Slovensko by nemalo povoliť novú ťažbu na svojom území

8. október 2015

Tlačová konferencia OZ Kremnické vrchy pre život, OZ Kremnica nad zlato

28. september 2015

《《 Zlatá baňa v Kremnických vrchoch = do koláča diera 》》
Pozrite si krátku dokrútku, aký zisk prinesie ťažba bentonitu podľa konateľov firmy Regos pre obyvateľov dotknutých obcí. ( konkrétne Lutily)

23. august 2015

Téma ťažby bentonitu zaujala aj STV1, ktorá v sobotu 22.8.2015 odvysielala reportáž v hlavných TV novinách. Sledujte od 35 minúty 12 sekundy.

00:35:13 Okolo Kremnice proti ťažbe bentonitu

16. august 2015

Výstižná dokrútka z prvého verejného stretnutia zvolaná ťažobnou firmou Regos s občanmi. Stretnutie sa odohralo v obci Stará Kremnička. Konatelia firmy sa snažia na verejnosti správať ako dobrí ujovia a vytvárať dojem, že chcú otvorene s občanmi hovoriť o svojich plánoch. Na druhej strane ukázali svoju „transparentnú“ tvár … Zrejme im nie je po vôli, aby verejnosť vedela objektívne o tom, čo sa deje na stretnutiach. Poslali nám už rôzne listy, aby aj táto dokrútka zmizla z youtube a nič ďalšie už nebolo nikde zverejnené. Asi sa hanbia za to, že nedokázali presvedčiť občanov na svoju stranu. Tiež si najali profesionálneho filmára, ktorý im robí záznam zo stretnutí, z ktorého potom robia „trefné výseky“, ktoré by mali ukázať akože sú ľudia za ich zámer rozšírenia ťažby…to potom zverejňujú na ich stránke.

Bentonitový lom pod Klapou  28. apríl 2015